GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 1811162
*
nr 181 1162
Skål
keramik, (sk), H14
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 11:34:30
1
100 kr
6/10 15:45:48
2
150 kr
7/10 15:26:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:27
-
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs. Längd: 12-17 cm, dju..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:49
-
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
*
Skål
nr 181 1162
Skål
keramik, (sk), H14
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 11:34:30 | 1 | 100 kr |
6/10 15:45:48 | 2 | 150 kr |
7/10 15:26:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:27 -
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs. Längd: 12-17 cm, dju..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:49 -
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53